به گزارش روابط عمومی شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس، اعضای هیئت مدیره شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان دیدار کردند، حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده در این دیدار اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین و دل‌نگرانی‌های مردم بندرعباس موضوع فاضلاب است که هر ساله در زمستان‌ها و تابستان‌ها شرایط نامطلوبی را در شهر بندرعباس ایجاد می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به خورهای بندرعباس، تصریح کرد: خورهای دارای دو بعد تهدید و فرصت هستند که هر چه بتوان جلوی تهدیدات را از طریق اجرای طرح‌های مختلف و خلاقانه گرفت می‌توان به خوبی از فرصت‌ها استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، خاطرنشان کرد: زیباسازی خورها و راه‌اندازی بازارچه‌های محلی توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از جمله فرصت‌های خورها محسوب می‌شود، که علاوه بر زیباسازی محیطی، به اقتصاد محلی شهر بندرعباس نیز کمک می‌کند.

وی، عنوان کرد: شهر بندرعباس پنج خور در سطح شهر بندرعباس دارد که اگر طرح‌های اقتصادی مناسبی توسط بخش خصوصی روی این خورها انجام شود، ظرفیت بسیار خوبی برای خلق سرمایه و توسعه گردشگری ایجاد می‌شود.

در ادامه این نشست دکتر «شهروز شجاعی» مدیرعامل و عضو هئیت مدیره شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس،ضمن تبریک آغاز سال نو هجری شمسی بر رسالت تشکیل این شرکت تاکید کرد و اذعان داشت: خوشبختانه توانستیم در طول مدت نزدیک به یک سال از شروع فعالیت این شرکت، کیفیت پساب خروجی از تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس را به حد استاندار نزدیک کنیم.

دکتر شجاعی خاطرنشان کرد: اگر میزان بوی بد فضلاب و جلوه‌های بصری فاضلاب خروجی از تصفیه خانه بندرعباس را با سال های قبل مقایسه کنیم قطعا متوجه تغییرات مثبت در این رابطه خواهیم شد، جای کار بسیاری وجود دارد و همه ما در تلاش هستیم تا با کار و تلاش شبانه روزی مردم نجیب و شریف بندرعباس را به آنچه در خور و شان این شهر است برسانیم.

وی ادامه داد: بی شک تمام همکاران ما در مجموعه شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس و تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس در تلاش اند تا با حمایت صنایع مستقر در غرب شهرستان، حل این معضل محیط زیستی که به یک مطالبه ملی تبدیل شده است را به سر انجام برسانند.

دکتر شجاعی با بیان اینکه امید داریم در سال جدید با سرلوحه قراردادن منویات رهبری در حد توان در اشتغال زایی و تولید نقش داشته باشیم، گفت: از آنجایی که بخش عمده از رسالت کنونی شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس در قالب عمل به مسئولیت های اجتماعی تعریف شده است، سعی داریم در راستای کمک به معیشت و اشتغالزایی برای مردم شریف بندرعباس بازارچه هایی که سابقا در کنار خورها مانند شهناز وجود داشت را دوباره دایر کنیم.

مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس اضافه کرد: از سایر طرح های این شرکت، کمک به ایجاد فضای گردشگری در بندرعباس است که می تواند اشتغال زایی بسیاری را برای جامعه محلی به همراه داشته باشد، تصمیم داریم بعد از تصفیه فاضلاب شهربندرعباس این پساب تصفیه شده را به صورت رودخانه ای زلال در خورهای شهر رها سازی کنیم که این اتفاق قطعا جلوه بسیار زیبایی به شهر بندرعباس خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.