به گزارش روابط عمومی شرکت تامین و توسعه زیر ساخت خلیج فارس، دکتر《شهروز شجاعی》 مدیرعامل این شرکت، در آئین کلنگ زنی پروژه بازسازی، ارتقا و توسعه تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس و ایستگاه اصلی پمپاژ ، ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه، اذعان داشت:  در طول این مدت بالغ بر یک سال، تمام توان خود را به کار بسته ایم تا رویای دیرینه مردم شهر بندرعباس را محقق سازیم.

وی ادامه داد: خداوند را شاکرم که در روزهای پایانی سال جاری و نزدیکی به ایام باستانی نوروز توانستیم عیدانه ای ماندگار را برای مردم شهر بندرعباس به ارمغان آوریم.

دکتر شجاعی تشریح کرد: لازم است از تمامی سهامدارن و هیئت مدیره مجموعه تامین و توسعه زیر ساخت خلیج فارس تشکر و قدرانی به عمل آورم چرا که اجرای طرح ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه‌ شده به صنایع هرمزگان یکی از کلان پروژه های استان به شمار می آید و بدون همدلی و همکاری این عزیزان تحقق آن امکان پذیر نبود.

وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را بیش از ۳۰ هزار میلیارد عنوان کرد و ادامه داد: اجرای این طرح گام به گام و در هشت فاز صورت می گیرد که فاز اول آن عملیات تکمیل مخزن10 هزار متر مکعبی واحداث ایستگاه پمپاژ انتقال پساب بوده است و امروز فاز دوم آن یعنی بازسازی و ارتقاء ظرفیت تصفیه خانه موجود و ایستگاه پمپاژ اصلی و افزایش ظرفیت از 64000 مترمکعب در شبانه روز به 100000 مترمکعب در شبانه روز کلید خورد.

وی فاز سوم این طرح را  احداث خیط انتقال پساب شامل تهیه و اجرای 22 کیلومتر لوله فولادی به قطر 900 میلیمتر، اعلام کرد و گفت: احداث تاسیسات تصفیه تکمیلی و شیرین سازی پساب و احداث مخزن ذخیره 30 هزار متر مکعبی در سایت شمالی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، فاز چهارم و پنجم این طرح را شامل می شوند.

مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیر ساخت خلیج فارس ادامه داد: فاز ششم این طرح ساماندهی آب برگشتی از تصفیه آب شیرین کن است همچنین فاز هفتم توسعه و بازسازی خطوط جمع آوری فاضلاب را در بر می گیرد و فاز نهایی نیز راهبری، بهره‌برداری به مدت 29 سال، تعریف شده است.

وی گفت: قرار است فاز نوسازی، ارتقا و توسعه تصفیه خانه و ایستگاه اصلی پمپاژ، توسط مشارکت شرکت ‌های کومار- تارا- گاماسیاب با بیش از ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار اجرا شود.

دکتر شجاعی در پایان خاطر نشان کرد: جا دارد از تمامی همکاران بزرگوارم در تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس که با جان دل، بی وقفه و بی منت در این مجموعه تلاش کردند تا بتوانند در توسعه شهر و آسایش مردم شهر بندرعباس قدم بردارند، تشکر و قدر دانی کنم، دست تک تک این عزیزان را می فشارم و از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط کاری و آسودگی خاطر آنان دریغ نخواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.